NOVINKY SEAT
29.01.2020

SEAT představuje zcela nový SEAT Leon

Zcela nový Leon přichází s výraznou evolucí designu v porovnání s předchůdcem a osvětlovací techniku posouvá na novou úroveň.
nový SEAT Leon

Dne 28. 1. 2020 představil SEAT ve svém areálu v Martorellu zcela nový SEAT Leon, s nímž hodlá oživit segment kompaktních vozů. Společnost SEAT investovala do vývoje a výroby nového modelu více než 1,1 miliardy eur, aby zákazníkům poskytla technicky vyspělé vozy s ještě hospodárnějšími motory, novou úrovní konektivity, inovativními asistenčními systémy, skvělou dynamikou a ještě přitažlivějším vzhledem.

SEAT Leon byl vždy hlavním pilířem produktové řady značky SEAT a etalonem ve svém segmentu, což potvrzuje více než 2,2 milionu prodaných vozů tří generací. Na mimořádné úspěchy svých předchůdců navazuje nyní čtvrtá generace, která přináší novou úroveň konektivity, hospodárnosti, dynamiky a bezpečnosti.

„SEAT Leon je naším nejprodávanějším modelem a chceme, aby tomu tak bylo i v budoucnosti. SEAT proto do zcela nového modelu SEAT Leon investoval více než 1,1 miliardy eur, převážně do vývoje modelu a optimalizace výrobních zařízení,“ řekl Carsten Isensee, zastupující předseda představenstva společnosti SEAT a člen představenstva, odpovědný za finance a IT. „Rok 2019 byl pro naši společnost rekordní. Prodali jsme více než 570 000 vozů, což je nejvyšší počet v naší 70leté historii, a dosáhli jsme jednoho z historicky nejlepších výrobních výsledků, protože jsme v Martorellu vyrobili více než 500 000 vozů. To je skvělé východisko pro vstup do roku 2020,“ dodal Isensee.

Zcela nový Leon přebírá designérský styl, který je charakteristický pro všechny vozy opouštějící montážní linku společnosti SEAT. Díky tomu přináší do segmentu kompaktních vozů sebevědomý vzhled, eleganci a sportovního ducha. Současně se vyznačuje komplexním pojetím, klidem a vyzrálostí, které jsou vlastní jen několika dalším modelům.

Zcela nový SEAT Leon byl navržen a vyvíjen v Barceloně, v komplexu SEAT Martorell, v němž je i vyráběn.